פרילנסר עבור קבלן משנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 12:11, 26 במרץ 2014

  אני עובד שלש שנים במחשבים עבור קבלן מיקור חוץ שקיבל עבודה אצל הלקוח מעוד קבלן משנה עכשיו כשמסתיים החוזה עם הקבלן הלקוח הסופי רוצה לשכור אותי ישירות כעובד שכיר הקבלן משנה טוען שיוכל לתבוע אותי. אין לי שום חוזה עם אף אחד אני פשוט מוציא חשבונית כל חודש לפי מספר שעות עבודה שהיו. האם ייתכן שייתבעו אותי? נניח שיש חוזה כזה בין הקבלן לקבלן משנה שלא יקח ממנו את הלקוח שלו האם זה משפיע עלי?

  השב
 • 11:00, 27 במרץ 2014

  אחד הסיבות שלא מתקיימים יחסי עובד מעביד, היות ואין יחסי כפיפות בין הצדדים. פרילנסר רשאי לעבוד בכל עבודה למעט אם ישנה הגבלה לכך בחוזה האישי.
  חשוב לדעת כי במידה וישנה הגבלה כזאת לא לעסוק אצל מעביד אחר, בבוא הזמן כאשר תסתיים תקופה העסקה ניתן יהיה לראות בהגבלה זאת כאינדיקציה לכך שבכל זמן העסקתך היו יחסי עובד מעביד, ולכן הינך זכאי לכל הזכויות הסוציאליות שמגיע לעובד שכיר.
  עו"ד אריק שלו
  arik.shalev@law-shalev.co.il
  ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.