חופשה כפויה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מולי

    נשלח ע"ימולי 14:00, 5 באפריל 2014

    מה דין תשלום בערב חג הפסח במידה והמעביד מחליט על חופשה כפויה? מדובר בחברה פרטית. אודה לתגובה

    השב
  • 11:52, 6 באפריל 2014

    סעיף 9 לחוק חופשה שנתית קובע כי לכל מעסיק הפרוגטיבה לקבוע חופשה מרוכזת. חופשה שהינה בת 7 ימים ויותר תחייב את המעסיק במתן הודעה מוקדמת של שבועיים לפחות. אין חובה כזאת כאשר מדובר בחופשה הקצרה משבוע ימים.
    במידה ויש לעובד ימי חופשה צבורים רשאי המעסיק לנכות אותם. אם זאת, כאשר אין לעובד ימי חופשה צבורים לא יוכל המעסיק להכניס עובד לצבירה שלילית של ימי חופשה, כלומר, המעסיק יצטרך לשלם שכר עבודה רגיל בגין ימים אלו.
    עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.