• 17 באפריל 2014

חיילת משוחררת ללא יכולת כלכלית המעסיק לא משלם לי

לכבוד:
    עו"ד אריק שלו.
    אני חיילת משוחררת לוחמת מחיל קרקל לאחר תקופת שירות שלוש שנים, משוחררת חודשיים.
    התחלתי לעבוד כמלצרית (עבודה זמנית בשלב ראשוני) ולמרות האופי והיכולות שלי
    אני לא מצליחה לקבל מהמעסיק שלי את המשכורת או ליתר דיוק הוא לא משלם לי
    ולא מעביר את המשכורת המגיעה לי כפי שנדרש ממנו עבור עבודתי במקום .
    * מה נדרש ממני לעשות בשלב זה כדי לקבל את משכורתי המלאה ?
    * מאיזה הוראות / תקנות מכוח החוק המעסיק חורג ולא מיישם ?
    * מה בפי החוק לגבי אי תשלום עבור בשל תקופת התלמדות ?
    * על מה המעסיק מחויב בחוק לשלם ו/או להעביר ולהפריש (לביטוח לאומי, נסיעות...?
    * האם הגשת תלונה במשטרה תסייע לי לקדם את נושא תשלום השכר או שמה זה לא קשור ?
    * האם הגשת תלונה במשרד מס הכנסה תסייע לי לקדם נושא תשלום השכר או זה לא קשור ?
    * האם מותר לי להקליט אותו בשיחה איתי, לצלם אותו, לצלם את עצמי במקום העבודה ?
    (אני ממשיכה להתייצב בעבודה ולא להעדר מחשש שזה יסייע למעסיק לנפנף אותי ביתר קלות)
    בתודה מראש
    בכבוד רב
    חג שמח

17 באפריל 2014
  • 18 באפריל 2014

"בנסיבות העניין" אני יטפל לבד, על חודש אתה מפנה ליעוץ, בדיחה

לעו"ד
    תודה על אופן התייחסותך
    חג שמח

18 באפריל 2014
    • 18 באפריל 2014

עזרה ראשונה לחיילת

מעביד חייב לשלם - גם על תקופת "התמחות". אם יש לך יכולת להקליט - מצוין. שוחחי אתו בנעימים בלי להתלהם, בקשי משכורת והסבר מדוע התעכב התשלום עד עתה. בקשי הסבר לכל דבר - התנהגי כמטומטמת ע מנת לקבל תשובות ברורות ומפורטות שלו והקליטי בהקפדה. ההקלטות חוקיות ומועילות במשפט. היתה התארגנות מלצרים בבתי קפה לפני כשנה או שנתיים. נסי למצוא אותה ואולי הם יעזרו לך ביתר דיוק. אם חוליפם עוד חודשים ללא תשלום, יש דרך בבתי הדין לעבודה להגיש תביעות בסדר דין מהיר ללא צורך בעורכי דין. כמו כן חשוב מאוד שיהיה לך תעוד על כל דקת עבודה. אם אין במקום העבודה תעוד מדוייק שאת יכולה להשיג העתק ממנו, נסי לשחזר הכל, נסי לרשום כל יום שעבדת ושעות מדויקות מתחילה ועד סיום. יש מעבידים שמנצלים חוסר נסיון כדי לדפוק עובדים חדשים. בררי אם יש דפוקים נוספים כמוך באותו מקום עבודה. אם יש עוד - פניה משותפת שלכם לעו"ד או להסתדרות עשויה להועיל. נסי לקבל עזקרה בארגונים שמסייעים לעובדים כמו קו לעובד או מועצת הפעלים המקומית או כח לעובד וכדומה. ברוך בואך לשוק העבודה האכזרי לפעמים. כרי שלא כל המעסיקים כאלה - יש גם הגונים.. בהצלחה בחיים

18 באפריל 2014
  • 18 באפריל 2014

חיילת משוחררת ללא יכולת כלכלית המעסיק לא משלם לי

בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי, משרדנו עומד לרשותך. עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

18 באפריל 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?