• 18 באפריל 2014

  תשלום למלצרית לפי טיפים

  שלום,
  אני עבודת כמלצרית, התשלום שלי הוא לפי 25 ש"ח לשעה. מבוסס על טיפים- ז"א שאם הטיפים הגיעו או עברו את ה25 ש"ח לשעה- אז המעסיק לא משלם לי בתלוש משכורת ואם אני לא מגיעה אז הוא משלם לי.
  כמו כן, המעסיק התחייב לשלם לי 15 ש"ח עבור נסיעות (יומי).
  את הכסף אני מקבלת מזומן, בתלוש הוא מדווח כ"מקדמות". כבר כמה חודשים שלא יצא לי צ'ק בתלוש. פניתי למעביד לשאול למה (בדר"כ הצ'ק הוא עבור נסיעות והפרשים). הוא טען שלא היו הפרשים (זה נכון, חוץ מיום אחד וזה רק 5 שקלים עבור 5 שעות) החודש. כששאלתי מה עם הנסיעות (שכתובות בתלוש המשכורת) הוא אמר שהסכום שקיבלתי עלה על התשלום עבור השכר השעתי היומי והנסיעות. משמע שהטיפים משמשים גם לתשלום עבור נסיעות. האם זה חוקי?
  הוא טען שיש חוק שאומר שהטיפים שהלקוח משלם שייכים למסעדה כי הוא משלם טיפ עבור השירות של המלצר, האוכל של הטבח והקפה שהכין לו הברמן ולכן הוא יכול להשתמש בזה לתשלום עבור הנסיעות שלי.

  מדובר בבעלים שמחזיק שתי מסעדות (צמודות) ובאותם תנאים. כל המלצרים התמרמרו על זה, אני ממש שוקלת לפנות נגדם בבית משפט אם צריך כי מדובר בניצול של כ15 סטודנטים (לרוב עובדים שם סטודנטים) שאין להם ברירה ממש באזור.

  18 באפריל 2014
 • 18 באפריל 2014

  תשלום למלצרית לפי טיפים

  בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי, משרדנו עומד לרשותך. עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

  18 באפריל 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?