תשלום למלצרית לפי טיפים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 01:51, 18 באפריל 2014

  שלום, אני עבודת כמלצרית, התשלום שלי הוא לפי 25 ש"ח לשעה. מבוסס על טיפים- ז"א שאם הטיפים הגיעו או עברו את ה25 ש"ח לשעה- אז המעסיק לא משלם לי בתלוש משכורת ואם אני לא מגיעה אז הוא משלם לי. כמו כן, המעסיק התחייב לשלם לי 15 ש"ח עבור נסיעות (יומי). את הכסף אני מקבלת מזומן, בתלוש הוא מדווח כ"מקדמות". כבר כמה חודשים שלא יצא לי צ'ק בתלוש. פניתי למעביד לשאול למה (בדר"כ הצ'ק הוא עבור נסיעות והפרשים). הוא טען שלא היו הפרשים (זה נכון, חוץ מיום אחד וזה רק 5 שקלים עבור 5 שעות) החודש. כששאלתי מה עם הנסיעות (שכתובות בתלוש המשכורת) הוא אמר שהסכום שקיבלתי עלה על התשלום עבור השכר השעתי היומי והנסיעות. משמע שהטיפים משמשים גם לתשלום עבור נסיעות. האם זה חוקי? הוא טען שיש חוק שאומר שהטיפים שהלקוח משלם שייכים למסעדה כי הוא משלם טיפ עבור השירות של המלצר, האוכל של הטבח והקפה שהכין לו הברמן ולכן הוא יכול להשתמש בזה לתשלום עבור הנסיעות שלי. מדובר בבעלים שמחזיק שתי מסעדות (צמודות) ובאותם תנאים. כל המלצרים התמרמרו על זה, אני ממש שוקלת לפנות נגדם בבית משפט אם צריך כי מדובר בניצול של כ15 סטודנטים (לרוב עובדים שם סטודנטים) שאין להם ברירה ממש באזור.

  השב
 • 09:11, 18 באפריל 2014

  בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי, משרדנו עומד לרשותך. עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.