פיטורים בזמן מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אדם

נשלח ע"יאדם 11:45, 4 במאי 2014

מעדתי בעבודתי ונחבלתי. לא יכולתי לחזור לעבוד והייתי בחופשת מחלה כמעט 3 חודשים עד ליום בו החליט המעסיק לפטר אותי בטלפון וזאת לאחר שאני עובד בחברה כ-9 חודשים בטרם תאונת העבודה. האם היה על המעסיק לשלם לי חופשת מחלה על כל התקופה שבה הייתי חולה? האם זה נכון כי היה אמור לשלם רק עבור 30 יום? האם יכול מעסיק לפטר אותי בטלפון ללא שימוע ובזמן מחלה? עברו 4 חודשים מאז הנפילה. היום אני מרגיש יותר טוב אך לא מצאתי עדיין עבודה. תודות!!!!

השב
  • 17:59, 8 במאי 2014

באם מדובר בתאונת עבודה, הינך נדרש להחתים את המעסיק על טופס ב.ל 250 ולתבוע את הביטוח לאומי. לעניין הפיטורים, באם המעסיק החליט לפטר אותך שלא על חשבון ימי המחלה הצבורים לך, הרי שאין כל מניעה לכך. יחד עם זאת, יש לבחון את נסיבות המקרה ולראות אם מבחינת תום לב,פעל המעסיק כראוי. עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.