• 7 במאי 2014

שכר מתמחה

שלום רב,
    הנני מתמחה במשרד עו"ד מזה כחודשיים. קיבלתי את התלוש הראשון וטרם קיבלתי את התלוש השני נכון ליום זה. אציין כי אני מדווח שעות כניסה ויציאה מידי יום. בהנחה שחישוב המשכורת הינו לפי שכר מינימום- יש לי שתי שאלות. הראשונה- בחודש הראשון עבדתי כ-200 שעות בחודש וחישוב המשכורת היה 200*23.13, האם חישוב זה נכון? קראתי כי משרה מלאה היא 186 האם היה על המעסיק לעשות את חישוב השכר באופן אחר?
    שאלה שנייה, בחודש זה חל חג הפסח והמעסיק סגר את המשרד (מתוקף היותו דתי). על כן בשבוע החג המשרד לא פעל. יוצא מכך שבחודש זה (אפריל) עבדתי פחות מ-186 שעות חודשיות. האם שכרי יהיה כחישוב היבש כמו בחודש הראשון? ובעצם, האם מפני שחל חג הפסח בחודש זה יוצא שאני אקבל פחות משכר מינימום (היינו פחות מ- 4300)?

7 במאי 2014
  • 13 במאי 2014

שכר מתמחה

ישראל שלום, באם הינך עובד חמישה ימים בשבוע, הינך זכאי לגמול שעות נוספות לאחר השעה התשיעית (125% עבור השעתיים הראשונות, ו-150% לאחר מכן). לא סביר שאינך מקבל גמול שעות נוספות אם הינך עובד מעל 186 שעות חודשיות. לעניין דמי חגים- באם לא קיימת לך מכסת ימי חופשה צבורה המספיקה לחופשה בחול המועד, לא רשאי המעסיק לשמור לך יתרת ימי חופשה שלילית. דהיינו, המעביד חייב לשלם לך את שכרך הרגיל, ואין הוא רשאי לזכור לו את ימי החופשה הנ"ל בשנה הבאה. עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

13 במאי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?