קבלת תשלום עבור יום חג לעובד בשכר לפי ימים/שעות עבודה בפועל - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אירית

  נשלח ע"יאירית 12:54, 21 ביולי 2014

  התחלתי לעבוד במאי 2014 כמזכירה רפואית אצל רופא - 3 ימי עבודה קבועים בשבוע (ב, ד, ו) והתשלום הוא על ימי/שעות העבודה בפועל. אני עובדת בעבודות מסוג כזה כבר מספר שנים ובעבר ביררתי לגבי חופשות החגים ונאמר לי שבחגים - ראש השנה, יום כיפור, סוכות (ושמחת תורה), פסח ראשון ושני, יום העצמאות ושבועות (וגם שבתון עקב בחירות) - במידה ויום העבודה "נופל" על יום החג/שבתון המעסיק צריך לשלם לי עבור יום זה ואכן בכל מקומות העבודה בהם עבדתי שילמו לי על כך ללא קשר לוותק שלי בעבודה. כשנתתי לרופא את הדיווח לחודש יוני, ביקשתי תשלום עבור שבועות שנפל ביום רביעי ה-4.6.14. הרופא בדק עם מנהח"ש ומסר לי שאכן מגיע לי אבל רק לאחר 3 חודשי עבודה ומאחר ומלאו רק חודשיים לתקופת עבודתי - לא מגיע לי. לציין שעבורי מדובר בחידוש. ברצוני לדעת האם זה נכון וחוקי וכן לציין לפני הבוס באיזה חוק מדובר ובאיזו פיסקה (אשמח לקבל לינק ישיר כדי להוכיח לו). בתודה מראש.

  השב
 • 16:18, 22 ביולי 2014

  באם הינך עובדת בשכר שעתי והשלמת לפחות שלושה חודשי עבודה, תהיי זכאית לתשלום מלא עבור 9 ימי חג בשנה, בתנאי שעבדת ביום שלפני החג וביום שאחריו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.