• אלכס

נשלח ע"יאלכס 14:24, 7 באוגוסט 2014

שלום אני עובד 7 שנים רצוף משרה מלאה שעתי 6 ימים בשבוע כולל שישי ושבת לאחרונה קראתי שמגיע לי בשנה תשלום עבור 9 ימי חג מה שלא שולם לי במשך 7 שנים האילה דברתי עם מנהל חשבונות על זה והוא טוען שלא חייב לשלם את זה - כי אם אני עובד ביום חג עצמו אני מקבל עבור יום הזה 150 % שאלה שלי אם אני עובד ביום חג אני אמור לקבל בנוסף ל 150% גם דמי חג ?? ומה ניתן לעשות אם מנהל חשבונות לא מוכן לשלם דמי חגים?

השב
  • 16:34, 7 באוגוסט 2014

באם הינך עובד בשכר יומי, והמעסיק חייב אותך להגיע לעבודה ביום החג, הינך זכאי לגמול של 250%.
    אך אם אתה בחרת לעבוד ביום החג, הינך זכאי לגמול של 150%.
    ניתן לתבוע את המעסיק בבית הדין לעבודה, במידה והמעסיק אינו מוכן לשלם דמי חגים עבור תקופה של עד 7 שנים מיום היווצרות העילה.
    הינך יכול לתבוע את המעסיק עבור כל התקופה בה עבדת בגין דמי חגים, כל עוד לא הסתיימו יחסי עובד מעביד.

תגובה
  • 20:24, 7 באוגוסט 2014

תודה ושאלה נוספת בנושא
    אם אני פונה למעסיק עם בקשה לתשלום עבור כל התקופה הזאת שהוא לא שילם לי דמי חג והוא מסרב לעשות את זה
    האם יש עילה להתפטרות כדין מפוטר ?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.