• 11 באוגוסט 2014

  הבראה

  "ההסכם הקיבוצי הכללי בדבר תשלום קצובת הבראה וצו ההרחבה שהוצא מכוחו קובעים, כי יש לקחת בחשבון את תקופת חופשת הלידה לצורך קביעת תקופת הזכאות לעניין תשלום דמי הבראה. לפיכך וכפי שעולה מההוראה הנ"ל, על המעביד לשלם דמי הבראה לעובדת הנמצאת בחופשת לידה, לרבות בחופשת הלידה המוארכת. "

  בקשר לדמי הבראה
  אודה לך לפי העובדות הבאות:
  לא מדובר בעובד בהסכם קיבוצי אלא עובד בחוזה אישי שם אין התייחסות לעניין הבראה במצבים מיוחדים כמו בעת חופשה לידה 14 שבועות ובעת חופשה ללא תשלום שכר (לא חזרה מחופשה לידה) אלא אחרי 3 חודשים חזרה
  העובדת עבדה רק 7 חודשים (כלומר לא מעל 12 חודשים שמחייב החוק לפעול אחרת)

  השאלה כזו
  א. האם יש לשם דמי הבראה לתקופה של 14 השבועות
  ב. האם יש לשלם דמי הבראה לתקופה ללא תשלום שכר שזה 3 חודשים שלא עבדה כלל והייתה בחופש ללא שכר דהיינו לא חזרה מסיום חופשה הלידה ועבר 3 חודשים .


  11 באוגוסט 2014
 • 11 באוגוסט 2014

  הבראה

  חופשה שנתית
  חישוב צבירת ימי החופשה נעשה על-פי תקופת העבודה בפועל, כך, שאין לקחת בחשבון לעניין חישוב צבירת ימי החופשה, לא את תקופת חופשת הלידה של 14 השבועות ולא את תקופת חופשת הלידה המוארכת ל- 26 שבועות.
  הבראה
  ההסכם הקיבוצי הכללי בדבר תשלום קצובת הבראה וצו ההרחבה שהוצא מכוחו קובעים, כי יש לקחת בחשבון את תקופת חופשת הלידה לצורך קביעת תקופת הזכאות לעניין תשלום דמי הבראה. לפיכך וכפי שעולה מההוראה הנ"ל, על המעביד לשלם דמי הבראה לעובדת הנמצאת בחופשת לידה, לרבות בחופשת הלידה המוארכת.

  11 באוגוסט 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?