מסרבים לתת מכתב פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עמית

נשלח ע"יעמית 20:30, 7 בספטמבר 2014

ני עובד ניקיון ,עקב כאבים בכתפיים ,קבלתי מכתב המלצה מהאורטופד להימנע מעבודה פיזית , בחברת הניקיון מנסים להיות חכמולוגים ובמקום להציע עבודה לא פיזית או מכתב פיטורים , טוענים שניקיון זה לא עבודה פיזית וזה שטות, עקב כאבי הכתפיים ,אני חייב להפסיק , האם ההתפטרות שלי דינה כדין פיטורים על ידי קבלן הניקיון, מה אם אני לא מתפטר אלא בהתאם להנחיית הרופא מסרב לעסוק בעבודות ניקיון (פיזיות) חשוב לי נושא הפיטורים בכדי לא להמתין 90 יום לקבלת דמי אבטלה

השב
  • 08:21, 9 בספטמבר 2014

עליך לפנות לרופא תעסוקתי עם המכתב של האורטופד ולקבל אישור להמלצותיו. באם רופא תעסוקתי ימליץ להימנע מעבודה פיסית, בהתאם לסעיף 6 לחוק פיצויי פיטורין, תוכל להתפטר עקב מצב בריאותי לקוי: "התפטר עובד לרגל מצב בריאותו הוא או של בן-משפחתו, ולאור המימצאים הרפואיים, תנאי העבודה ושאר נסיבות הענין היתה סיבה מספקת להתפטרות – רואים לענין פיצויי פיטורים את התפטרותו כפיטורים".
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.