חופשה והבראה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חני

  נשלח ע"יחני 20:52, 11 בספטמבר 2014

  שלום החודש היה מגיע לי חופשה והבראה שבועיים לפני מועד התשלום לעברתי למעסיק פרוט חשבון מהסתדרות העובדים, ולמרות זאת המעסיק לא העביר לי את התשלוםביום המשכורת, כשפניתי אליו לשאול למה? טען המעסיק כי העניין בבדיקה אצל עו״ד שלו. שאלתי היא:האם מותר לו לעשות כדבר הזה, שבועיים זה לא זמן סביר לבדיקה? האם זה נחשב להלנת שכר? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  19:52, 13 בספטמבר 2014

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

  תגובה
 • 20:23, 13 בספטמבר 2014

  תודה על תשובתך רציתי רק לציין כי בחודש יולי הוצאת למעסיק מכתב התראה על כך שהוא מלין את שכרי והם הדבר ימשך אתפטר בדין מפוטר ובשיחה בנינו סוכם כי זכויותי ישלמו בזמן ובמלואם והחודש הוא החלט לא לשלם לי חופה והבראה כפי שציינתי, האם זה נחשב שהוא הפר את ההסכם בנינו ואני כן יכולה להתפטר כדין מפוטר? ואם כן-אני מחוייבת בהודעה מוקדמת?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.