פיטורין פנסיונר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלונה

  נשלח ע"יאלונה 12:00, 14 בספטמבר 2014

  שלום רב, ב 30/7/14 הגעתי לגיל הפנסיה והחלטתי להמשיך לעבוד בהסכמתו של המעביד. לאחר כשבועיים המעביד התקשר אליי ואמר כי ברצונו לפטר אותי הוסיף כי אקבל את כל מה שמגיע לי ושהעסקתי מסתיימת ב 31/8/14. יש לציין כי הכול נעשה בעל - פה ללא מכתב. ב1/9/14 לא יצאתי לעבודה. המעביד התקשר וביקש שארשום מכתב בו אני מציינת שהתפטרתי כי יצאתי לפנסיה. שאלתי היא, האם אני צריכה לרשום מכתב כזה הרי המעביד הוא זה שפיטר אותי ודבר נוסף במקרה וכן ארשום את המכתב האם בכך אני מוותרת על זכאותי לקבל תשלום על הודעה מוקדמת ופיצויי פיטורין? תודה רבה ובכבוד רב.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:17, 14 בספטמבר 2014

  לא לרשום מכתב. פסיקה עדכנית של בית הדין לעבודה קובעת שאין לפטר עובד רק משום שהגיע לגיל פרישה. עובד המעוניין לסיים עבודתו בגיל פרישה זכאי לפיצויי פיטורים. עובד המעוניין להמשיך לעבוד רשאי לבחור בכך. חוק שוויון הזדמנויות בעבודה קובע פיצוי בסך של כ-50 אלף ₪ על פיטורים מחמת גיל, דת, מגדר (אפלית נשים), עדה וכדומה. במקרה בו מדובר בשיטה של מעביד המפלה עובדים מחמת גיל, דת, עדה, מגדר וכו' ניתן להגיש נגד המעביד תביעה ייצוגית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.