שימוע לפני פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 14:14, 21 בספטמבר 2014

  שלום רב.. רציתי לברר העם זה תקין שלאחר 4.5 שנות עבודה המעסיק לא רצה לתת קביעות ובחודשים האחרונים זימן אותי לשימוע ונתן לי הזדמנות ולאחר השימוע השני פיטרו אותי,יש לציין שבכל השנים לא היו תלונות או רישומים התיק האישי על כל מיני בעיות. אשמח לקבל תשובה.

  השב
 • 19:45, 21 בספטמבר 2014

  יש לציין שהייתי אמור לקבל את הקביעות במקום העבודה לאחר כמה חודשים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:24, 22 בספטמבר 2014

  חובתו של מעביד המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעביד להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעביד לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע. מעביד שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.
  יש לברר בנסיבות העניין האם השימוע שבוצע לך עומד בתנאי הדין. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון את נסיבות המקרה הספציפי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.