התפטרות - מתן הודעה מוקדמת למעסיק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שרי

  נשלח ע"ישרי 04:47, 29 בספטמבר 2014

  היי, אני עובדת בחברה במשך כ-11 חודשים, וכעת ברצוני להתפטר. מאחר והבנתי שעלי לתת הודעה מוקדמת ושישנו חישוב מדויק של מספר הימים שעלי להודיע מראש למעסיקי שאני עוזבת, ומאחר ולמיטב ידיעתי החישוב שונה בין עובד שמקבל שכר שעתי לעובד שמקבל שכר חודשי, ומאחר ובמהלך תקופת עבודתי בחברה תנאי השכר שונו משכר שעתי בחודשי עבודתי הראשונים שם לשכר חודשי בחודשי עבודתי האחרונים - אשמח לקבל הסבר והכוונה בנוגע למספר ימי הודעתי למעסיק על התפטרותי. אלה הפרטים: התחלתי לעבוד בחברה בתאריך 20/10/2013, והשכר שקיבלתי מיום זה ועד ל1/4/2014 היה שכר שעתי. ב1/4/2014 עברתי לתפקיד אחר שבו אני נמצאת עד היום, ומקבלת בגינו שכר חודשי. תודה מראש! שרי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:49, 5 באוקטובר 2014

  עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, ועליו ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות בהתאם למפורט להלן: במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה; במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה; לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.עובד המשתכר על בסיס יומי או שעתי צריך ליתן הודעה מוקדמת באופן הבא: במהלך שנת עבודתו הראשונה - של יום אחד בשל כל חודש עבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.