החזר נסיעות עפ"י הוראות תקשי"ר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רויטל

  נשלח ע"ירויטל 18:38, 1 באוקטובר 2014

  היי, אני עובדת במשרד שהוא שלוחה של משרד ממשלתי, אנחנו מוגדרים כתאגיד ולא כגוף ממשלתי. במידה ורוב ימות השבוע אני ישנה במקום המרוחק ממקום מגוריי בפועל (הרשום במשרד הפנים, ת.ז.) האם רק עפ"י תצהיר אני יכולה לקבל החזר נסיעות חודשי גבוה (בהתאם למגוריי המשתנים) או שחלה חובת הוכחה עליי שאכן אני גרה במקום החדש וכמעט ולא נמצאת במגוריי הקבע שלי. תפקידי במשרד הוא מנהלת לשכה ואני כפופה למשכורתו של המנכ"ל. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:27, 2 באוקטובר 2014

  על פי צו הרחבה כללי במשק, עובד זכאי להחזר הוצאות עבור נסיעות לעבודה ובחזרה, במחיר המינימלי שניתן לבצע נסיעה זאת בתחבורה ציבורית ועד תקרה של כ-23 ₪ ליום עבודה. הפסיקה קבעה כי עובד זכאי להוצאות נסיעה אם המרחק מביתו לעבודה עולה על 500 מטר (חצי קילומטר). הצדדים להסכם העבודה רשאים להסכים ביניהם, כמובן, על הסדר טוב יותר עבור העובד, לרבות רכב צמוד חניון וכו' אולם אין חובה כזאת. הפסיקה קבעה כי ניתן להסכים שתשלום הוצאות הנסיעה יהיה כלול בשכר אולם לא ניתן להסכים שלא ישולם החזר נסיעות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.