• נטע

  נשלח ע"ינטע 10:59, 3 באוקטובר 2014

  אני עובדת שכירה,משתכרת לפי שעה,במקצוע בריאות בעסק שהתרחב לאחרונה וכולל מספר סניפים. כשנכנסתי לעבודה נאמר לי בע"פ כי בערבי חג וחולי מועד העסק פתוח ומי שרוצה מגיע לעבודה. וכי הם מעדיפים שימי החופשה שלנו ינוצלו בימים אלו ובימי הקיץ מכיוון שאלו זמנים "חלשים" בעסק. כך נהגתי מזה 4 שנים,עבדתי בחלק מערבי החג וימי חול המועד,ובחל לא,לפי העדפתי האישית. השבוע שמעתי את המזכירה אומרת ללקוחות שהעסק סגור בכל ימי חול המועד. וגם בערב ראש השנה העסק נסגר. האם האפשרות לעבוד בערבי חג וחולי מועד היא חלק מתנאי ההעסקה שלי? אם כן, האם המעסיק יכול לעשות שינוי בתנאי ההעסקה מבלי להודיע לי כל כך באופן אישי ולקבל את הסכמתי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  18:38, 5 באוקטובר 2014

  המעביד הוא אשר קובע את מועדי החופשה. החופשה תהיה רצופה, אלא שבהסכמת העובד והמעביד ובאישור ועד העובדים במקום, אם ישנו, אפשר לחלקה, ובלבד, שפרק אחד ממנה יהיה לפחות שבעה ימים.
  להבדיל, המעביד אינו רשאי להוציא את העובד ללא הסכמתו לחופשה ללא תשלום. מעביד המאלץ את עובדו לצאת לחופשה ללא תשלום, המעביד חייב לשלם את ימי החופשה והעובד רשאי לראות עצמו כמפוטר ולדרוש פיצויי פיטורים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.