להתייחסות עו"ד אודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • תילתן

נשלח ע"יתילתן 18:34, 6 באוקטובר 2014

שלום, למעביד שלי יש עסק של השכרת אופניים. יש לו טנדר עם ארגז שמעמיסים בו אופניים ופורקים אותם ביד. מאחר והארגז של הטנדר בגובה של 80 ס"מ מהרצפה, יש בעיה בטיחותית להוריד ולהעלות אופניים ממנו: עובד אחד שבר את היד ואני נפלתי מהטנדר ונקעתי את הרגל. את המעסיק זה לא מעניין כי הוא רוצה לחסוך בהוצאות. המעסיק צילם אותי משליך זוג אופניים מהארגז של הטנדר לאדמה (מאחר ונפגעתי בכתף קודם לכן ,כתוצאה מבעיית בטיחות אחרת בעבודה, לא יכולתי לפרוק אופניים כרגיל). האופניים לא ניזוקו. הוא קרא לי לשימוע והפסיק את עבודתי באופן מיידי. שאלות: 1. האם למעסיק יש עילה לתבוע אותי על השחתת רכוש? 2. במידה והמעסיק מפטר אותי, האם אני זכאי לתשלום על המשמרות בהם הייתי משובץ באותו השבוע? תודה!

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:41, 7 באוקטובר 2014

על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.