הסכם עבודה חדש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 23:44, 13 באוקטובר 2014

  שלום האם כשמדברים (לפני חתימה על חוזה) על שכר ברוטו בהסכם עבודה חדש , נהוג שהשכר המבוקש יכלול גם נסיעות והדמי הבראה? או שנסיעות והבראה אמורים להתווסף לשכר המבוקש? אשמח לדעת מה מקובל.. (ידוע לי שזה חוקי) תודה מורן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:12, 19 באוקטובר 2014

  עניין זה תלוי בחוזה העבודה האישי עליו חתמת. ככלל, ישנה חובה ע"פ חוק לשקף בתלוש השכר את כל הרכיבים שמעסיקים משלמים לעובדיהם. הדבר נכון גם לגבי רכיבים שחובה לשלמם, כגון דמי נסיעה, דמי הבראה, חופשה וכד'.
  דמי נסיעות למשל הוא רכיב שחובה לשלמו, אולם לא חובה לפרט את התשלום שלו בשורה נפרדת בתלוש השכר, אלא מותר לכלול אותו בשכר באופן כולל. במילים אחרות, מותר לסכם עם עובד שמשכורתו תהיה לצורך העניין בסך 8,000 ₪ ברוטו, ותשלום זה יכלול גם דמי נסיעות. בהמשך לכך, מותר לרשום בתלוש רק שורה אחת בכל חודש: שכר - 8,000 ₪ (הכולל גם דמי נסיעות).
  על כן, מומלץ לברר מול המעסיק, בטרם החתימה על חוזה העבודה, האם שכר הברוטו המבוקש כולל את הרכיבים שציינת או שרכיבים אלה מתווספים אליו בנפרד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.