הקטנת אחוזי משרה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 17:04, 20 באוקטובר 2014

  שלום, יידעו אותי על הקטנת אחוזי משרה ל 60%. הגישו לי מכתב בנושא בו אני אמור לחתום "שאני מקבל את הדין". האם עלי לחתום? במידה ואני חותם האם משמעו של דבר שלא אוכל לדרוש אחר כך מכתב פיטורין גם במקרה והתפטרתי, בעקבות הרעת תנאים (התפטרות בדין מפוטר)? כמובן שאני מעונין להישאר גם באחוזים אלו, לפחות למשוך זמן עד שאמצא משהו אחר. תודה, משה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:17, 20 באוקטובר 2014

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר. כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעביד לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים. חשוב לציין כי ניתוק יחסי העבודה, במידה וישנה הרעת תנאים, צריך להיעשות תוך זמן סביר. במידה ויעבור זמן ארוך יותר מזמן סביר הדרוש בשביל העובד כדי להתייעץ ולשקול את המצב- יכול שיראו זאת כהשלמה עם ההרעה.
  כמובן שיש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה. תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
 • 18:14, 20 באוקטובר 2014

  גל, תודה על התשובה.
  אין לי בעיה עם פיצויי פיטורין, יש לי סעיף 14 בחוזה.
  הבעיה היא כמה ניתן למשוך את העבודה בתנאים הפחותים. האם אחרי חודשיים אני יכול לעשות זאת או שזה ייחשב כהשלמה עם הגזירה?
  והאם כדאי לחתום על מכתב הורדת האחוזים? האם אני בכלל מחויב לחתום על מסמך שכזה או להגיד למעביד שאני לא חותם? ייתכן שבמקרה כזה הוא יחליט לפטרני.
  תודה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:04, 21 באוקטובר 2014

  כיון שישנם רבה דברים שעומדים על הפרק מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.