open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 20 באוקטובר 2014

            הקטנת אחוזי משרה

            שלום,

            יידעו אותי על הקטנת אחוזי משרה ל 60%.
            הגישו לי מכתב בנושא בו אני אמור לחתום "שאני מקבל את הדין".
            האם עלי לחתום? במידה ואני חותם האם משמעו של דבר שלא אוכל לדרוש אחר כך מכתב פיטורין גם במקרה והתפטרתי, בעקבות הרעת תנאים (התפטרות בדין מפוטר)?
            כמובן שאני מעונין להישאר גם באחוזים אלו, לפחות למשוך זמן עד שאמצא משהו אחר.

            תודה, משה.

            20 באוקטובר 2014
          • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 20 באוקטובר 2014

            הקטנת אחוזי משרה

            חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר. כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעביד לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים. חשוב לציין כי ניתוק יחסי העבודה, במידה וישנה הרעת תנאים, צריך להיעשות תוך זמן סביר. במידה ויעבור זמן ארוך יותר מזמן סביר הדרוש בשביל העובד כדי להתייעץ ולשקול את המצב- יכול שיראו זאת כהשלמה עם ההרעה.
            כמובן שיש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה. תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

            20 באוקטובר 2014
            • 20 באוקטובר 2014

              הקטנת אחוזי משרה

              גל, תודה על התשובה.
              אין לי בעיה עם פיצויי פיטורין, יש לי סעיף 14 בחוזה.
              הבעיה היא כמה ניתן למשוך את העבודה בתנאים הפחותים. האם אחרי חודשיים אני יכול לעשות זאת או שזה ייחשב כהשלמה עם הגזירה?
              והאם כדאי לחתום על מכתב הורדת האחוזים? האם אני בכלל מחויב לחתום על מסמך שכזה או להגיד למעביד שאני לא חותם? ייתכן שבמקרה כזה הוא יחליט לפטרני.
              תודה.

              20 באוקטובר 2014
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form