ישיבת צוות והדרכה ללא תשלום - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עשהאל חודטוב

  נשלח ע"יעשהאל חודטוב 18:22, 24 באוקטובר 2014

  שלום, אני בן 21 ואני חייל משוחרר שעובד כרגע בתחנת דלק בתור עבודה מועדפת. היום התקיימה ישיבת צוות שלא הגעתי אליה כי לא שילמו עליה ועקב כך זומנתי לשיחה בעוד כיומיים עם המנהל. ביום ראשון אני אמור לסוע להדרכה של כ5 שעות שגם עליה לא משלמים , לפי חוק על המעסיק חובה לשלם לי על הזמן הזה. אני יודע שאם אני לא אגיע זה יכול לגרום לבעיות בעבודה ואף לפיטורים. אם כתוצאה מכך שאני לא בא בגלל שהמעסיק לא מוכן לשלם על הזמן הזה והוא מפטר אותי יש עילה לתביעה? אם כן , מה הסכום שאפשר לתבוע במקרה הזה? אני מתכנן להקליט את המעסיק בשיחה כדי שיהיו לי הוכחות שהוא לא מוכן לשלם למרות שעל פי חוק חובה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:18, 26 באוקטובר 2014

  בנסיבות המתוארות מדובר בהפרת החוק. אם הדבר נעשה לגבי כל העובדים בחברה. יש 3 דרכים עיקריות להתמודד מול המעביד: (א) העובדים רשאים להתאגד (מומלץ לפנות לסיוע משפטי לשם כך. (ב) ניתן להגיש תביעה ייצוגית נגד המעביד, אפילו על ידי עובד שכבר סיים עבודתו. (ג) בנסיבות של הפרת חוקי העבודה מומלץ לפנות בתלונה למשרד התמ"ת. ניתן לעשות זאת בכתובת זאת:
  http://www.moital.gov.il/cmsTamat/SendMail.aspx#form
  בנסיבות המתוארות לעיל מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.