עדכון שכר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • א.

  נשלח ע"יא. 09:10, 26 באוקטובר 2014

  במקום עבודתי נהוג לקיים עדכון שכר בכל שנתיים אני עובד בחברה כ- 6 שנים, ללא עדכון בשכרי. בכל פעם נומק מדוע לא עודכן שכרי. פעם טענו ( כעבור 2 שנים )שהדבר נעשה בשגגה, ואף הוצא מכתב המפרט את אחוזי ההעלאה שאושרה, אולם עדיין לא טרחו לתקן. פעם נוספת ( כעבור 4 שנים ) טענו שהדבר נוגע להנחיה על הקפאת שכר למגזר שאליו אני משתייך, דבר שהתברר כלא נכון. בינתיים עברו כ- 6 שנים ללא שינוי. התחלתי ללחוץ בנושא ואף כתבתי לגורמים הרלוונטיים את השתלשלות העניינים וביקשתי לסיים את הטיפול בנושא כפי שפורט במכתב הנ"ל. עדיין לא קיבלתי תשובה רשמית, אולם ההנהלה טרחה להעביר לי מסר עקיף שמקרה הטוב אקבל כשליש ממה שהוגדר במכתב הנ"ל. עלי לציין שחוות הדעת עלי חיוביות מאד ואף זכיתי בפרסי ייעול.תודה. כיצד עלי לנהוג על מנת לקבל מה שהובטח, מבלי להביא למשבר עמוק מול ההנהלה. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:39, 27 באוקטובר 2014

  לא ברור מפנייתך מהו מקור החובה של המעסיק להעלות את שכרך. על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
 • 14:42, 27 באוקטובר 2014

  במכתב שהוצא ע"י המנהל נכתב הסיכום להעלאת שכרי, תוך ציון מפורש של אחוזי ההעלאה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.