העברת תפקיד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עדנה

  נשלח ע"יעדנה 16:40, 27 באוקטובר 2014

  שלום אני עובדת במקום ציבורי מעל 35 שנה ומאד מוערכת לאחרונה כמה פעמים העבירו אותי תפקיד ואחרי זמן קצר החזירו אותי לתפקיד הנוכחי. היום שוב מעבירים אותי לתפקיד אחר ולא ברור לי למה והם מודים שאני עובדת טובה. האם אפשר בלי סוף להעביר ולהחזיר חזרה ? בעיניי זה ממש לא רציני וגם התעללות מה אני יכולה לעשות? אשמח להכוונה מקצועית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:49, 27 באוקטובר 2014

  בהתאם לפסיקת בתי הדין לעבודה, כחלק מהפרוגטיבה הניהולית של המעביד, המעביד רשאי לנייד עובדים מתפקיד לתפקיד, להכניס שינויים בתפקיד, להכניס חלוקת עבודה שונה ועוד. הפררוגטיבה הניהולית נובעת מעצם מעמדו של המעסיק והיא מהווה חלק מהסכם העבודה, אף אם אין בנמצא הוראה מפורשת בנדון זה. יחד עם, בהתאם לפסיקת בית הדין לעבודה, יש להביא בחשבון גם את אינטרס העובד , את כישוריו ומיומנויותיו והמעביד אינו רשאי באופן חד צדדי להתעלם מאינטרס העובד ולהתחשב רק באינטרס המעביד. הפסקיה קובעת כי יש לאזן את האינטרסים הנוגדים- אינטרס העובד אל מול אינטרס המעביד. נקודת האיזון צריכה לעולם לעמוד באמות מידה של סבירות ומידתיות, בהתחשב בנסיבות המיוחדות של כל עניין. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.