פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סרגיי

  נשלח ע"יסרגיי 20:55, 9 בנובמבר 2014

  שלום, פוטרטי עקב צימצומים ומצב הקשה בחברה. קיבלתי פיצוי בגין אי מתן הודעה מוקדמת שכוללת את שכר הבסיס בלבד. אך השכר הרגיל שלי מרכב משכר בסיס +הוצאות כמו טלפון, אוכל ונסיעות. חשוב לציין, כי קיבלתי 2500ש"ח כול חודש בגין סעיף נסיעות. כאשר התקבלתי לעבודה היו לי תנאי שכר מסוימים וסוכם מול המעסיק שאני אגיע לשכר נטו הרצוי דרך סעיף נסיעות. אני זכאי לחודשיים הודעה מוקדמת האם אוכל לדרוש לשלם לי עוד 5אש"ח? הרי לא מדובר בהוצאות אלה בתנאי שכר נלווים. איך ניתן להוכיח זאת? שווה לתבועה? אם נכן, האם כבר אפשר לדרוש סעיף זה בפיצויים? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:04, 10 בנובמבר 2014

  ככלל, מרכיבי השכר לחישוב פיצויי פיטורין הם: שכר יסוד, תוספת ותק, תוספת יוקר המחיה, תוספת משפחה, תוספת מחלקתית ותוספת מקצועית.
  עמלה/פרמיה/בונוס-הוכרו בפסיקה כתוספת שיש לקחת בחשבון בעניין פ"פ והודעה מוקדמת להבדיל מבונוסים או עמלות שניתנים על בסיס תפוקת עובדים ולא תפוקה אישית או כאשר מדובר בבונוס המותנה ברווחיות המעביד.
  כאשר תוספת ניתנת באופן פיקטיבי היא תחשב חלק מהשכר לצורך פיצויי פיטורים. למשל תוספת רכב למי שאין רכב. שווי שימוש או גילום שווי שימוש של ביגוד או מתנות הוכרו בפסיקה כתוספת ולא כשכר.
  הפסיקה קבעה גם שאם יוכח כי התשלום שכונה "אחזקת רכב" היה למעשה חלק מהשכר הרגיל של העובד שנעטף באיצטלה של החזר הוצאות רכב, ייחשבו אלה כשכר רגיל לצורך החישוב.
  יש לבחון את מלוא נסיבות המקרה הספציפי על מנת להעריך האם יש עילת תביעה טובה נגד המעסיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.