חופשה רציפה (אתי אלון) - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • י.

נשלח ע"יי. 13:11, 10 בנובמבר 2014

אני עובדת קבועה בבנק, קיבלתי הוראה לצאת לחופשה רציפה עד סוף דצמבר, לצערי אין לי כרגע ימי חופש וגם אין לי צורך ותוכניות לחופשה. אני לא בתפקיד רגיש אלא אדמינסטרטיבי ללא קהל. מה ניתן לעשות? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

15:05, 10 בנובמבר 2014

המעסיק אינו רשאי להוציא עובד ללא הסכמתו לחופשה ללא תשלום. מעסיק המאלץ את עובדו לצאת לחופשה ללא תשלום, חייב המעסיק לשלם את ימי החופשה, והעובד רשאי לראות עצמו כמפוטר ולדרוש פיצויי פיטורים.

תגובה

15:06, 10 בנובמבר 2014

מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

תגובה
  • 20:15, 10 בנובמבר 2014

הכוונה היא שאני מחוייבת לצאת לחופשה בת שבוע ימים (אתי אלון) בלבד ע"ח מאגר החופשות שלי (כשאין לי יתרת ימים).
    האם אני מחוייבת לצאת לחופשה לפי החוק למרות שאין לי יתרת חופשה בכלל?
    תודה רבה

תגובה

09:09, 11 בנובמבר 2014

יציאה לחופשה על חשבון הימים הצבורים, כשאין כאלה, היא למעשה יציאה לחופשה ללא תשלום.

תגובה

09:11, 11 בנובמבר 2014

חשוב לציין כי לא ניתן לכפות על עובדים שאין להם מספיק ימי חופשה צבורים לצאת לחופשה מרוכזת. במקרה שהמעסיק מעוניין שעובד יצא לחופשה על-אף שאין לו מספיק ימי חופשה צבורים, המעסיק ייאלץ לשלם לעובד בעבור אותם ימים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.