תשלום רטרו על נסיעות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אוהד

  נשלח ע"יאוהד 17:43, 17 בנובמבר 2014

  עובד מבקש את תוספת רטרו לדמי נסיעות כי עבר לגור יותר רחוק למרות שלא הודיע לי כשעבר ולא הביא טופס 101 מעודכן. האם אני מחויב לשלם לו תוספת מהתאריך מעבר או מהתאריך שעידכן אותי? תודה! אוהד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:14, 18 בנובמבר 2014

  על פי צו הרחבה כללי במשק, עובד זכאי להחזר הוצאות עבור נסיעות לעבודה ובחזרה, במחיר המינימלי שניתן לבצע נסיעה זאת בתחבורה ציבורית ועד תקרה של 26.40 ש"ח ליום עבודה. הפסיקה קבעה כי עובד זכאי להוצאות נסיעה אם המרחק מביתו לעבודה עולה על 500 מטר (חצי קילומטר). הצדדים להסכם העבודה רשאים להסכים ביניהם, כמובן, על הסדר טוב יותר עבור העובד, לרבות רכב צמוד חניון וכו' אולם אין חובה כזאת. הפסיקה קבעה כי ניתן להסכים שתשלום הוצאות הנסיעה יהיה כלול בשכר אולם לא ניתן להסכים שלא ישולם החזר נסיעות. עובד שעבר למקום מגורים מרוחק יותר זכאי להשתתפות מעבידו בהוצאות שכר עד לתקרה של 26.40 ש"ח ליום עבודה, כאמור. במענה על שאלתך- הנך מחויב לשלם לעובד את התוספת המבוקשת רטרואקטיבית, באשר הזכות קמה לעובד מכח צו הרחבה, עליו כלל אי אפשר להתנות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.