תשלום פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 22:43, 22 בנובמבר 2014

  שלום רב. לפני שנה בערך התפטרתי מעבודתי שבצפון לאחר שעבדתי שם 4 שנים ש3 מתוחם גרתי במרכז. לפי מה שאני הבנתי מגיע לי פיצויים בגלל העובדה שעברתי למרחק רב יותר מ 40קמ אך את הפיצויים לא קיבלתי. יכול להיות שאני טועה? ואם לא אז איך אפשר לדרוש אותם? תודה חן.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:14, 23 בנובמבר 2014

  בחוק פיצויי פיטורים ובתקנות על-פיו, (סעיף 8 לחוק פיצויי פיטורים + תקנות פיצויי פיטורים) נקבע באילו מקרים ובאילו נסיבות, עובד, אשר התפטר עקב העתקת מקום מגוריו, יהיה זכאי לפיצויי פיטורים. עובד אשר התפטר עקב העתקת מקום מגוריו, בנסיבות אשר אינן נזכרות בחוק או בתקנות, אינו זכאי לפיצויי פיטורים.

  1. לרגל נישואים, באם התמלאו ארבעת התנאים - א. העתקת מקום המגורים למקום בישראל. ב. מקום המגורים החדש הוא מקום בו התגורר טרם הנישואין בן הזוג. ג. המרחק בין מקומות המגורים הוא 40 ק"מ ומעלה. ד. המרחק ממקום המגורים החדש למקום העבודה הרגיל גדל. קיים צורך בכוונה להישאר באותו מקום תקופה מסויימת, מעבר להישארות חולפת וארעית.
  2. לישוב חקלאי או ליישוב באיזור פיתוח -בתקנות נקבע כי רואים התפטרותו של עובד כפיטורים לפי פסקה זו אם העובד גר לפחות 6 חודשים בישוב חקלאי או בישוב באזור פיתוח שאליו העתיק את מגוריו. דבר מיקומו של מקום העבודה החדש יכול שישקול לענין הזכאות מכוח סעיף זה אם מתברר שהמקום החדש סמוך ממש למקום העבודה הקודם, או מרוחק יותר או בעל גישה נוחה פחות מאשר מקום העבודה הקודם.
  3. רואים התפטרות של עובד כפיטורים, אם העובד העתיק את מקום מגוריו למקום התנחלות או היאחזות שיאשרו לענין שר הבטחון ושר החקלאות וגר באותו מקום לפחות שישה חודשים רצופים.
  4. עקב העברה בתפקיד של בן-זוגו המשרת בשירות צבאי עפ"י התחייבות לשירות הקבע, והמרחק בין מקום מגוריו החדש לבין מקום מגוריו הקודם הוא 40 ק"מ לפחות ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם.
  5. עקב העברה בתפקיד של בן זוגו המשרת במשטרת ישראל או בשירות בתי הסוהר והמרחק בין מקום מגוריו החדש לבין מקום מגוריו הקודם הוא לפחות 40 ק"מ ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם.
  6. עקב הצטרפותו לבן זוגו היוצא לתקופה העולה על שישה חודשים לחוץ לארץ בשליחות המדינה.
  7. רואים התפטרותו של עובד כפיטורים אם התפטר מעבודתו עקב גירושין והעתיק מקום מגוריו לישוב בישראל המרוחק 40 ק"מ לפחות ממקום מגוריו הקודם, ובלבד שגר ביישוב כאמור שישה חודשים לפחות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.