שאלה בנושא פיצויים ושינוי משרה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אירן

  נשלח ע"יאירן 11:46, 28 בנובמבר 2014

  היי אני עובדת במקום עבודה כ- 5 שנים, 4 שנים מתוכם עבדתי בטלמרקטינג {מוקד שיחות} לאחר מכן קודמתי והחלפתי את מנהלת השיווק לחצי שנה {חופשת לידה} ולאחר מכן נשארתי כסגנית מנהלת שיווק {עוד כחצי שנה}. כל הזמן הזה עבדתי ללא תקן והייתי עובדת שעתית. חשוב לי להדגיש שכשמנהלת השיווק חזרה לעבודה אמרו לי שככל הנראה אעבוד עד ה-2.11 אך עד היום לא דיברנו איתי על עזיבה. לפני יומיים אמרו לי שאין לי תקן להמשיך והציעו לי לעבוד כ-50% משרה כמזכירה של בית ספר מסוים ו-50% להישאר במשרה שלי. מפני משמדובר על משרה ניסיונית, אני ממשיכה לעבוד שעתית ויתכן כי בעוד מספר חודשים, אם יוחלט להמשיך עם התפקיד, יוחלט להעביר אותי כעובדת מן המניין. נאמר לי כי השכר שלי לא יפגע ואף ישתדלו להגדיל אותו ב 200-300 ש"ח. אם אחליט לא לקבל את המשרה (מפני ש50 אחוז מהתפקיד, לא הולם את כישורי לדעתי) זה יחשב כפיטורים או התפטרות ומגיעים לי פיצויים על פי החוק.?.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:14, 30 בנובמבר 2014

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעביד לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.
  במקרה זה, יש לבחון האם שינוי תנאי העסקה מהווה בגדר הרעה מוחשית בתנאי העבודה שמאפשרת להתפטר בדין מפוטר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.