צבירת ימי חופשה בחל"ד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 10:50, 22 בדצמבר 2014

  שלום, לאחרונה עזבתי מקום עבודה לאחר חופשת לידה. (התפטרות לאחר חל"ד) בתלוש האחרון שקיבלתי ממקום העבודה טרם היציאה לחופשה הופיעו 12 ימי חופשה. האם במהלך 14 השבועות של חופשת הלידה ימי החופשה ממשיכים להצטבר ? כך שבסגירת החשבון אני אמורה לקבל 12 ימי חופשה + אלה שהצטברו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:11, 23 בדצמבר 2014

  סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לענין חוק זה, כפיטורים. לפיכך, לשם בחינת זכאות העובדת לפיצויים, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד. חופשת הלידה לא פוגעת בוותק של העובד/ת במקום העבודה. במהלך חופשת הלידה ממשיכה העובדת לצבור זכויות סוציאליות המוקנות על פי הוותק במקום העבודה, כמו דמי הבראה, חופשה שנתית, ימי מחלה ופיצויי פיטורים, כלומר צבירת הוותק לא נעצרת בגלל היציאה לחופשת לידה, והקשר המשפטי בין העובד/ת למעסיק אינו נפסק.עם זאת, מספר ימי החופשה השנתית אשר להם זכאית העובדת במהלך השנה שבה יצאה לחופשת הלידה, ייקבעו לפי מספר ימי העבודה שעבדה בפועל באותה שנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.