תשלום קופת גמל - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 11:25, 29 בדצמבר 2014

  שלום, אני עובדת במוקד טלפוני כבר 10 חודשים. לפני שלושה חודשים התחילה לי קופת גמל שאליה מופרש כסף כפי שאני יכולה לראות בתלוש משכורת. אתמול התקשרתי לקופת הגמל כדי לברר האם באמת הופרשו כספים, מכיוון שחלק מהעובדים קיבלו מכתבים שלא הופרש להם כסף למרות שכן הופיע ניכוי בשכר. נמסר לי כי נכנס כסף רק בחודש אוקטובר. נובמבר ודצמבר עדיין לא הופקדו, וזאת מכיוון שקופת הגמל רבעונית והמעסיק מעביר אליהם כספים רק בכל רבעון. האם זה חוקי? ואם לא, ניתן לעשות משהו בנידון? בעוד כמה חודשים החברה מתחלפת לחברה אחרת שרכשה אותנו במכרז, לכן חשוב לי לסדר את כל העניינים האלו לפני שהם כבר לא יהיו "חייבים" לי שום דבר. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:29, 30 בדצמבר 2014

  החל משנת 2008 יש חובה לכל מעביד להפקיד לפנסיה בהתאם לשיעורים הקבועים בצו ההרחבה בדבר פנסיה חובה. זאת כאשר אין למעסיק חובה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה המקנה זכות טובה יותר לעובד. כאשר מעביד אינו מפקיד לפנסיה קמה לעובד עילת תביעה נגד המעביד. גם אם לא נפתח הסדר פנסיוני (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) וגם אם נפתח הסדר פנסיוני אך אינו משולם, העובד רשאי להגיש תביעה אישית לבית הדין לעבודה ולתבוע את ביצוע ההפקדות. כאשר המעביד מנכה משכרו של העובד ואינו מעביר את הכסף לקרן הפנסיה, מדובר בעבירה פלילית. כאשר מדובר בתופעה והמעביד לא מפקיד לכלל העובדים ניתן להגיש תובענה ייצוגית נגד המעביד.המעסיק חייב להפקיד להסדר פנסיוני על שם העובד בהתאם לצו ההרחבה בדבר פנסיה חובה החל על כל העובדים. מועד ההפקדה לפנסיה הוא 6 חודשים מיום תחילת עבודה או אם יש לך הסדר קיים אז 3 חודשים מיום תחילת עבודה ובאופן רטרואקטיבי מתחילתה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.