איום בפיטורין בסחיטה ובאיומים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שיר

  נשלח ע"ישיר 16:01, 2 בינואר 2015

  שלום רב, קרוב משפחתי עובד בעירייה שבה אמורים לבחור בראש עיר ,ב 13 לינואר 2015 (בחירות מיוחדות) היום קיבל אביו טלפון מפתיע מראש העיר המודח וחבר מועצה (שהוא ידיד של האב),שבו נאמר שהגיע אליהם "שמועה" שקרוב משפחתי (עובד העירייה) מצדד במועמד אחר שאינו "חביבו" של ראש העיר המודח,וכן שקרוב משפחתי פועל נמרצות למען המועמד האחר. האב השיב שזה איננו נכון,וראש העיר המודח שאלו,"מדוע אין תלוי שלט של המועמד מטעמו" (מטעמו של ראש העיר המודח) על מרפסת ביתו,תוך שהם אומרים לאביו,"שהם סידרו לבנו עבודה בעירייה,ושהם יכולים גם להעיף אותו"..(ודיא לחכימא ברמיזא......) כמובן שעובד העירייה,נאלץ בעל כורחו,לתלות שלט של המועמד מטעם ראש העיר המודח,מחשש פן יבולע לו,והוא ימצא את עצמו מפוטר לאלתר. שאלתי : מאחר והשיחה לא הוקלטה למרבה הצער,האם בנסיבות הללו,ראש העיר המודח וחבר המועצה,יכולים להביא לפיטוריו ? הם הרי יכולים להשתמש בעילה אחרת לפיטורין. היה בכוונתי לטפל בנושא מיידית,אך קרוב משפחתי חושש מכל פעולה שהיא שעלולה להזיק לו. האם יש מצב שפיטורין בסמוך למועד הבחירות (לפני /אחרי בחירות) יכולים להוות הוכחה באשר לנסיבות הפיטורין ? שוב,עקב העובדה שאין יכולת להוכיח סחיטה באיומים בברכה,שיר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:56, 4 בינואר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
 • 10:26, 4 בינואר 2015

  הבינותי,חן חן על התייחסותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.