• 5 בינואר 2015

האם תקין להאריך חוזה עבודה ללא אישור העובד?

היי,
    רציתי לדעת האם זה תקין שלאחר שנגמר לי החוזה המעביד שלי האריך לי את החוזה לתקופה נוספת של חודשיים ללא התייעצות איתי וללא אישורי.
    האם העובדה שלא חתמתי על חוזה חדש עם התאריך החדש האם הוא עדיין תקף??
    והאם בכלל ניתן לעשות דבר כזה?

5 בינואר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 6 בינואר 2015

האם תקין להאריך חוזה עבודה ללא אישור העובד?

חוזה עבודה לתקופה קצובה הוא חוזה עבודה אישי, המגדיר את תקופתו, ואינו כולל הוראה המתירה לצד לחוזה לסיימו לפני תום התקופה הנקובה בו, בלי שהדבר ייחשב להפרת החוזה. נטל ההוכחה כי חוזה העבודה הוא לתקופה קצובה מוטל על הטוען לכך. במקרה של ספק אם מדובר בחוזה עבודה לתקופה קצובה בית הדין יקבע שאין המדובר בחוזה עבודה לתקופה קצובה. פעמים המחלוקת היא באשר אורך תקופת החוזה ולא בעצם השאלה האם החוזה הוא חוזה לתקופה קצובה. הטוען לתקופה ארוכה יותר עליו נטל השכנוע. חוזה עבודה לתקופה קצובה פוקע עם תום תקופתו ואין צורך במעשה של פיטורים.בתיק דב"ע מט/123/03 פנקס נ' ישקר בע"מ נקבע בעניין זה כי חוזה עבודה אישי לתקופה קצובה, אשר אין בו הוראה המרשה לצד לו לסיימו בכל עת לפני תום תקופתו ומבלי להפר את החוזה, הוא חוזה עבודה אשר יש לו תוצאות משפטיות מיוחדות ובלתי רגילות, הן מבחינת הגבלת החופש המקובל להשתחרר מחוזה העבודה והן מבחינת הנטל המוטל על הצדדים במקרה של הפרת החוזה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

6 בינואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?