הלנת שכר ופיצויים לא במלואם - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 08:48, 12 בינואר 2015

  שלום, עבדתי בחברת אבטחה כ11 חודשים, בעקבות סיום חוזה של החברת קבלן והחלפתה בחברה אחרת סיימנו את העסקתנו שם תוך התחייבות לפיצויים מלאים. את העבודה סיימנו את העבודה אצלהם ב30.10. את הגמר חשבון היינו צריכים לקבל ב10.12. ב10.12 להפתעתנו קיבלנו ימי הבראה בלבד, בתור משכורת רגילה ולא כגמר חשבון עם כל הניכויים הנלווים, ללא ימי החופשה שלנו. לאחר חודש, ב10.01, אחרי חודש של הלנת שכר, קיבלנו את ימי החופשה ללא כל פיצוי על ההלנת שכר. יש לציין שהקבלן היה אינו זמין לאחר סיום העבודה בפוכל וכל ההתנהלות מול בעיות השכר התנהל מול מקום העבודה בפועל שתיווך. בפיצויי ימי החופשה, הייתי זכאי ל9.14 ימי חופש, כאשר השכר השעתי עמד על 32.47 לשעה, והייתי במשרה מלאה. על כל יום חופשה קיבלתי 180 שח, שזה בערך 5.5 שעות עבודה ליום חופש. האם זה תקין? האם חודש הלנת שכר לא מחייב את המעסיק בפיצויים? כיצד אתם ממליצים לפעול כעת? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:14, 12 בינואר 2015

  בנסיבות המתוארות מדובר בהפרת החוק. אם הדבר נעשה לגבי כל העובדים בחברה. יש 3 דרכים עיקריות להתמודד מול המעסיק: (א) העובדים רשאים להתאגד (מומלץ לפנות לסיוע משפטי לשם כך). (ב) ניתן להגיש תביעה ייצוגית נגד המעסיק, אפילו על ידי עובד שכבר סיים עבודתו. (ג) בנסיבות של הפרת חוקי העבודה מומלץ לפנות בתלונה למשרד התמ"ת. ניתן לעשות זאת בכתובת זאת:
  http://www.moital.gov.il/cmsTamat/SendMail.aspx#form

  מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.