פיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מאור

  נשלח ע"ימאור 20:59, 12 בינואר 2015

  ערב טוב, הודעתי היום על התפטרותי מהעבודה לאחר 5 שנות עבודה בחברה בה אני עובד לפני חצי שנה הוחתמתי בעדכון השכר האחרון על סעיף 14 מספר שאלות: 1.האם סעיף 14 חל רטרואקטיבית? כלומר האם אני זכאי לכל הפיצויים? 2.ראיתי שע"פ סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורין אם הפיצויים לא מיועדים לקצבת זקנה - רשאי המעביד למשוך את הפיצויים אליו כיצד עליי לפעול על מנת להשאיר את כל הכסף אצלי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:47, 13 בינואר 2015

  ככלל, לא ניתן להחיל את הסעיף רטרואקטיבית. נקבע כי הסעיף יחול לכל היותר תוך 3 חודשים ממועד תחילת העברת התשלומים, וכי יש לעגן את ההסכמה בדבר תחולת סעיף 14 במסמך כתוב. ובכל זאת, ניתן להתגבר על בעייתיות זאת באמצעות קבלת אישור ספציפי ממשרד התמ"ת. במקרים חריגים ניתן לבקש ממשרד העבודה להחיל את האישור רטרואקטיבית ליום תחילת העבודה ולא רק ליום חתימת ההסכם. פעילות זו חייבת להיות מלווה ביעוץ משפטי ספציפי. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.