חיוב מלצר עבור לקוח שלא שילם - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 22:17, 12 בינואר 2015

  לוחצים עליי לשלם עבור לקוח שישב ואכל בסכום של כ-150 שח, וברח, בטענה שאני אחראית לוודא שהוא שילם (כשמי שמבצע את החיוב של הלקוחות הוא אחראי המשמרת בלבד) , בעוד ולא כופים זאת על אחראי המשמרת , אלא רק על המלצרים שעבדו באותה המשמרת. אחד המלצרים שילם למסעדה מסיבה לא ברורה. התעקשתי לא לשלם אבל מנהלת הסניף לחצה והרימה עליי את הקול שעליי לשלם האם קיים חוק שאוסר על המסעדה בכלל לבקש ממני לשלם עבור לקוח שלא שילם ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:04, 13 בינואר 2015

  ברוב בתי הקפה והמסעדות אין הסכמים קיבוציים, ולכן אם הוטל עליכם קנס כדוגמת כוסות שנשברו, מנות שהוחזרו או לקוחות שברחו מבלי לשלם - הדבר אינו חוקי. בנסיבות המתוארות מדובר, כאמור, בהפרת החוק. אם הדבר נעשה לגבי כל העובדים. יש 3 דרכים עיקריות להתמודד מול המעסיק: (א) העובדים רשאים להתאגד (מומלץ לפנות לסיוע משפטי לשם כך). (ב) ניתן להגיש תביעה ייצוגית נגד המעסיק, אפילו על ידי עובד שכבר סיים עבודתו. (ג) בנסיבות של הפרת חוקי העבודה מומלץ לפנות בתלונה למשרד התמ"ת. ניתן לעשות זאת בכתובת זאת:
  http://www.moital.gov.il/cmsTamat/SendMail.aspx#form

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.