ינוי בשכר עקב מעבר משרד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לנה

  נשלח ע"ילנה 11:18, 23 בינואר 2015

  שלום רב , אנן עובדת כ 8.5 שנים במקום עבודה בסניף שנסגר לאחרונה וקבלתי הצעה לעבור לעבוד בסניף אחר . בשכר בו עבדתי היה סעיף נפרד מהבסיס של תוספת סגן מנהל עס 700 שח . האם במרום החדש הם יכולים להוריד לי את התוספת ? האם זה חוקי ? בנוסף הנסיעה למקום החדש מצריכה נסיעה שעולה יותר מההחזר הנוכחי והמעסיקים לא מוכנים לדלם זאת . אודה על עצתכם מה עליי לעשות . תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:42, 25 בינואר 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטיים, לרבות הסכם עבודה ותלושי שכר. ככלל, הפחתת שכר נחשבת הרעת תנאים.
  בעניין הנסיעות, על פי צו הרחבה כללי במשק, עובד זכאי להחזר הוצאות עבור נסיעות לעבודה ובחזרה, במחיר המינימלי שניתן לבצע נסיעה זאת בתחבורה ציבורית ועד תקרה של כ-26.40 ₪ ליום עבודה. עובד הנזקק לנסיעה ביותר מאוטובוס אחד כדי להגיע למקום עבודתו, זכאי להשתתפות מעסיקו בהוצאות הנסיעה בגבולות הסכום כאמור גם בעד הנסיעה הנוספת, אם הוא חייב לנסוע באוטובוס השני שלוש תחנות עירוניות נוספות לפחות כדי להגיע למקום עבודתו.

  תגובה
 • 09:53, 25 בינואר 2015

  תודה על תגובתכם המהירה .
  השאלה האם בגלל שמשאירים לי את התוספת קל הסגן מנהל הם רשאים לומר שזה על חשבון הנסיעות ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.