• 25 בינואר 2015

הלנת שכר?

היי אני עובדת כרגע במשרד שליחויות שנה סוף ינואר יש לי שנה בעבודה אני בת 20 וחודשיים בתאריך 19.1 הודעתי על פיטורים ל20.2 חודש מראש.
    כשהסתכלתי בתלושי משכורת שלי נוכחתי לגלות שתלוש משכורת שלי בחודש פבואר לפני שנה מספר תאגיד ,תיק ניכויים ומספר חברה הוחלף והוותק לי בתלוש המשכורת אופס .
    בחודש נובמבר ביקשתי את ימי החופש שלי שהם 10 ימים כי 10 חודשים עבדתי שם והוא הביא לי אז בתלוש של נובמבר רשום לי ניצול ימי חופשה 10 .
    האם זה לא מהווה לי בעיה בלהוכיח שאני עובדת שם שנה ?
    התחלתי לעבוד מאז שיצאתי מהצבא זוהי עבודה ראשונה שאני עובדת ולפני כארבעה חודשים התחלתי לעבוד בימי שני ורביעי כפולות משעה 11:00 עד השעה 23:00 בלילה וקיבלתי לפי השכר השעתי שנקבע בינינו , אבל לא קיבלתי שעות נוספות על כל שעת עבודה שעולה 7 שעות רגילות.
    הוא שילם לי הכל רגיל ולא ציין בתלוש משכורת שעות נוספות חישב את זה רגיל.
    נוכחתי לדעת שיש עובדים שמקבלים שעות נוספות וכאלה שלא.
    האם זו הלנת שכר ומחובתי לדרוש זאת ?
    ופנסיה חובה מקבלים לאחר 6 חודשי עבודה ומלאו לי לפני חודשיים גיל 20 הוא לא היה אמור להפריש לי בחודשיים האלה לפנסייה ?
    כי אני כבר עובדת שם שנה שלמה .
    ודמי הבראה אני מחוייבת לקבל ?
    וכשהודעתי על פיטורים הוא טען שהוא לא רוצה שאעבוד יותר בימי שני ורביעי בבוקר יותר.
    בבקשה עזרו לי אני אובדת עצות כבר

25 בינואר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 26 בינואר 2015

הלנת שכר?

נסיבות המקרה אינן ברורות מפירוט העובדות אך נראה על פניו כי לפחות בחלק מהנושאים שפורטו קיימת הפרת דין מצד המעסיק. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בעניין על מנת לדרוש את תשלום זכויותך כדין והגשת תביעה ככל שאלו לא ישולמו.

26 בינואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?