עבודה בלילה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 06:51, 26 בינואר 2015

  שלום, אני עובדת על בסיס שעתי בדרכ בין השעות 09:00-18:00. קורה שאני עובדת גם עד שעות הערב והלילה (גם לאחר 22:00) רציתי לשאול בנוגע לתחשיב השעות הנוספות, שהרי המשרה יומית בעיקרון.. בנוסף קרה שנתבקשתי לחזור למשרד לאחר שעות העבודה כדי לסיים עניין דחוף, לכן עבדתי עד 17:00 ואז חזרתי למשרד ב 21:00 ועבדתי עד 04:00 בבוקר. חשוב לציין כי אין בחברה משמרות ערב. אשמח לדעת מהו תחשיב השעות הנוספות והתעריפים, שכן למעשה מדובר ביום עבודה אחד. תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:54, 26 בינואר 2015

  חוק שעות עבודה ומנוחה, תשי"א- 1951 (להלן: החוק), קובע כי עבודת לילה היא עבודה ששתי שעות ממנה, לפחות, הן בתחום השעות שבין 22:00 לבין 06.00. כלומר: מספיק ששעתיים בלבד מתוך יום עבודה יחולו בטווח השעות הנ"ל, כדי שהעובד יחשב כמי שכל עבודתו הייתה עבודת לילה/ סעיף 2 לחוק קובע, כי יום עבודה לא יעלה על שמונה שעות עבודה. עם זאת, נקבע כי בעבודת לילה וביום שלפני המנוחה השבועית וביום שלפני חג שהעובד אינו עובד בו, בין על פי חוק ובין על פי הסכם או נוהג, לא יעלה יום עבודה על שבע שעות עבודה. כלומר: לעבודת לילה נקבע בחוק יום עבודה קצר יותר בשעה, 7 שעות ולא 8 שעות. זאת, בהתחשב במאמץ שנדרש מעובד אשר עובד בלילה? חשוב לציין כי החוק לא קובע או מחייב תשלום גבוה יותר מהשכר הרגיל שמשתלם במשמרת רגילה. מכך עולה, כי יש לשלם לעובד גמול שעות נוספות בזמן שהוא עובד עבודת לילה, כבר מהשעה השמינית והלאה (ע"פ סעיף 16 לחוק, עבור שתי השעות הנוספות הראשונות, ישלום לעובד שכר עבודה שלא יפחת מ- 125% מהשכר הרגיל, ועבור כל שעה נוספת לא פחות מ- 150% מהשכר הרגיל).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.