העברת ימי מחלה בין מעסיקים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מבררת

    נשלח ע"ימבררת 10:41, 6 בפברואר 2015

    שלום רב, אשמח לברר האם יש הכרה חוקית בצורך להעביר ימי מחלה ממעביד למעביד? בשנים האחרונות אני עוברת בין מעסיקים ואיני רוצה לאפס את ימי המחלה שלי בכל פעם. מה ניתן לעשות? תודה!

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    08:55, 8 בפברואר 2015

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, סעיף 4(א) לחוק דמי מחלה, תשל"ו-1976 קובע כי "תקופת הזכאות לדמי מחלה לא תעלה על תקופה מצטברת של יום וחצי לכל חודש עבודה מלא שהעובד עבד אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה...". זאת אומרת שאם התחלפו המעסיקים ועדיין נשארת באותו מקום עבודה, בעיקרון, יש לשמור על רצף זכויות.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.