אי תשלום דמי הבראה +פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אוקסנה

  נשלח ע"יאוקסנה 10:08, 8 בפברואר 2015

  שלום רב, חמי עבד במפעל כשבע שנים (בערך). לפני כשנה ביקש להתפטר- קיבל הצעת עבודה יותר אטרקטיבית מבחינת שכר. המעסיק שלו עשה איתו "קומבינה".בחודש ינואר 2014 הוא פיטר אותו- נתן לו פיצויים (ללא דמי הבראה עבור שנת 2014) והעסיק אותו שוב. הוא היה אמור לשלם לו דמי הבראה עבור אותה שנה ולא פתח לו קרן פניסה מאז שהעסיק אותו שוב. חמי פנה מספר פעמים למעסיק בטענה כי לא מגיע לו כלום. עברה שנה מאז הקומבינה הזאת, והיום שוב המעסיק בא לחמי ומבקש ממנו לחתום על טפסים לעבור "לחברה אחרת" (מדובר על אותו מקום עבודה, תחת אותו מעסיק, רק שהוא פותח תיק ניכויים בשם אחר). כמו כן, הוא אמר לו שאם הוא לא יחתום- הוא לא יקבל משכורת בגין חודש ינואר (דבר שנשמע אבסורד ולא חוקי- אפילו מבחינת הגיון). חמי דיי חושש מכל המהלכים, כיוון שגם מכתב פיטורין המעסיק לא רוצה לתת לו- פשוט אומר לו לפעמים, שלא יגיע לעבודה, כיוון שאין עבודה לאותו היום. כמו כן, אם הוא יחתום על "העברת מקום עבודה" הוא יודע ששוב לא יפתחו לו קרן פנסיה ולא ישלמו דמי הבראה גם עבור השנה הזאת. יש לציין כי לחמי יש התחייבויות כמו משכנתא וכו'. אודה לעזרה, מה ניתן לעשות במקרה כזה ולמי ניתן לפנות.. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:07, 9 בפברואר 2015

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.