שינוי במיקום העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • א.ב.

    נשלח ע"יא.ב. 08:23, 22 בפברואר 2015

    אני מעסיקה עובדת משק בית פעם בשבוע מזה עשר שנים. אני מעוניינת ללהתחיל להעסיקה בביתי אחת לשבועיים ולהעסיקה בבית אחר בשכונה (בסמיכות אלי) אחת לשבועיים באותם תנאים ובאותו שכר. כך שיוצא שהיקף המשרה, זכויותיה, הוותק וכל מה שמגיע לה נשמר ולא נפגע. אני אמשיך להיות המעסיקה שלה ואשלם לה את כל המגיע לה לפי החוק ולפי הוותק . האם מותר לי לעשות זאת? שאלה נוספת, מה הדין באם העובדת אינה מוכנה לעבוד בצורה זו?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    11:37, 23 בפברואר 2015

    עפ"י סעיף 11(א) לחוק פיצויי פיטורים, אם עובד התפטר מחמת הרעה מוחשית בתנאי עבודה, או מחמת נסיבות אחרות שביחסי עבודה שבהן אין לדרוש ממנו כי ימשיך בעבודתו, התפטרותו תזכה אותו בפיצויי פיטורים (אם העובד בעל וותק של שנה ומעלה בעבודה). קנה המידה הקבוע בסעיף 11(א) לחוק, הוא קנה מידה אובייקטיבי (ע"ע 1354/01 גלית כהן נ. טרייד אין א.ר. בע"מ).
    יש לבחון את נסיבות המקרה הספציפי על מנת להבין האם השינוי שבכוונתך לבצע הינו בגדר הרעת תנאים ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי בעניין.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.