חישוב פיצויים לפי שכר אחרון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נטלי

נשלח ע"ינטלי 15:03, 22 בפברואר 2015

שלום, פיטרו אותי מעבודתי עם הודעה מראש, אני עובדת בשכר מינימום ומשרה כמעט מלאה (לרוב 7:40 עד 8 שעות עבודה ביום*5) ומאז שקיבלתי את ההודעה על פיטורין התחלתי לחפף קצת מבחינת לא להגיע לעבוד כל יום. הבנתי שבמתן פיצויים חייבים לכל הפחות לחשב את חודש העבודה האחרון לפי משכורת מינימום להיקף המשרה? אז אם עבדתי תקין עד לחודש האחרון יחשבו לי את זה כמשכורת מינימום של חודש? למשל ימי מחלה וימי חופשה נוהגים לשלם לי על 8.6 שעות כי זה מה שאני צריכה לעבוד לפי החוזה בתודה ענקית מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:40, 23 בפברואר 2015

תקנה 7 לתקנות פיצויי פיטורים (חישוב הפיצויים והתפטרות שרואים אותה כפיטורים), תשכ"ד-1964, קובעת כי "עבר עובד מעבודה מלאה לעבודה חלקית או מעבודה חלקית לעבודה מלאה, יחושב שכרו האחרון לגבי כל אחת מתקופות העבודה לפי שכרו ערב פיטוריו באופן יחסי למידת החלקיות של עבודתו". אין חשיבות לשכר בפועל בתקופה הראשונה, אלא רק לשכר האחרון מתואם להיקף המשרה, בכל תקופה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.