הלנת שכר - חברה בפירוק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רותם

נשלח ע"ירותם 17:58, 1 במרץ 2015

שלום אני עובדת כמורה בבי״ס . אחד החברות שמרכיבות את קבוצת בי״הס נמצאת במצב של פירוק ( זמני ). אני עובדת שם שנתיים ( עם חופשת קיץ בה לא מלמדים) ואיני יודעת מה לעשות - ראשית המשכורת של ינואר עברה אליי כמחצית מהסכום ואני דורשת את הפיצויים המגיעים לי כתוצאה מכך? מה עליי לעשות? באיזו דרך ניתן לקבל את מחצית מהמשכורת האחרונה ואת הפיצויים המגיעים לי כחוק? אשמח להכוונה ( בטלא או בית דין לענייני עבודה או ..) בנוסף אחותי עובדת בבי״ס כרכזת לימודים, היא עובדת 5 שנים שם. היא מצאה עבודה אחרת - מתי תוכל להודיע להם שהיא עוזבת נוכח מצב הפירוק - אבל שזכויותיה לא ייפגעו ( פיצויים וכו ) אשמח לתשובה מהירה ..

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

13:02, 2 במרץ 2015

לא ניתן להשיב על השאלה ללא בחינת פרטי המקרה הספציפי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי.
    ככלל, במקרה בו מקום העבודה נסגר והמעסיק אינו משלם את כל זכויות העובדים, יש לנקוט בהליכי פשיטת רגל, (מעסיק עצמאי) או פירוק (מעסיק שהוא חברה בע"מ) ולאחר מכן ניתן להגיש תביעה לתשלום הזכויות שלא שולמו למוסד לביטוח לאומי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.