תשלום בגין יום שבתון ביום הבחירות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מאיר

    נשלח ע"ימאיר 14:41, 16 במרץ 2015

    שלום המעסיק הודיע שעובד שיקח יום חופש ביום הבחירות יקבל תמורה בתנאי שעבד 15 יום ברציפות לפני יום הבחירות. האם זה תקין ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    15:53, 16 במרץ 2015

    על פי נוהג שהשתרש בין ארגוני ההסתדרות והמעסיקים וכן על פי ההוראות הקבועות בתקשי"ר לגבי עובדי המדינה ופרשנות שניתנה על ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, המעסיקים משלמים למי שעובדים ביום הבחירות שכר בשיעור של 200%, או לחלופין שכר רגיל ובנוסף שעות חופשה תמורת שעות עבודתם בפועל ביום זה. לגבי שאר העובדים במשק, קובע סעיף 10 לחוק-יסוד: הכנסת כי יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון שבו ניתן לא לעבוד, מבלי שינוכה לעובד יום חופש על כך. מי שעבד אצל מעסיק לפחות 14 ימים רצופים לפני יום הבחירות זכאי לשכר עבור יום השבתון, ולעניין זה-עובד יקבל שכר בגין יום הבחירות, אם וככל שהוא מועסק ‎14 ימים רצופים סמוך ליום הבחירות, כולל ימי מנוחה שבועיים, או מועסק בעבודות יזומות אצל אחד המוסדות הציבוריים לפחות ‎14 ימים מתוך החודשיים שלפני יום הבחירות.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.