פיטורין שלא כדין ?! - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נוית

  נשלח ע"ינוית 16:50, 10 באפריל 2015

  שלום רב. לפני חצי שנה עברתי תאונת דרכים בא היה לי זעזוע מוח ועוד כמה דברים, חזרתי לעבודה ולאחר שלושה ימים הבנתי שאני לא מאה אחוז וכתבתי למנהלים מבחן שייקח לי עוד זמן הסתגלות, במקביל הייתי בטיפולים והופניתי לרופאה תעסוקתית(זה הובא לידי ידיעת המעסיקים במעמד השימוע). כשבוע לאחר שחזרתי לעבודה זומנתי לשימוע וכאשר הגעתי מוכנה לשימוע עם מכתב מנוסח ע"י עורך דין כתגובה לטענות שלהם , שלחו אותי במיידי הביתה ולאחר שבוע קיבלתי מכתב פיטורים, עבדתי במקום שנתיים וחצי. יום לאחר השימוע הייתי אצל רופאה תעסוקתית שאישרה אובדן מלא של כושר עבודה לשלושה חודשים. השבוע קיבלתי אישור מביטוח לאומי על 100 אחוז אובדן כושר עבודה ו 46 אחוז רפואי מהתאריך של הפיטורים. האם הפיטורים היו כדין ?????

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:12, 12 באפריל 2015

  בנסיבות המתוארות, נראה כי יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק, אולם יש לבחון את המקרה לגופו, לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.