חישוב ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קרןשמש

  נשלח ע"יקרןשמש 18:57, 16 באפריל 2015

  שלום, הייתי חולה במשך חודש מאמצע ינואר ועד אמצע פברואר, העברתי למעסיק תעודת מחלה אחת על כל התקופה. בפועל ניכו לי מהשכר של ינואר את היום הראשון והחלק היחסי של היום השני והשלישי ומהיום הרביעי שילמו מלא. אבל בחודש פברואר שוב ניכו לי עבור הימים הראשונים והתחילו בעצם את הספירה מחדש. האם זה תקין? כמו כן אודה להפניה לחוק או מראה מקום רשמי לסוגיה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:41, 19 באפריל 2015

  על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. עובד זכאי לתשלום דמי מחלה עד מכסת ימי המחלה שנצברה לזכותו. לדבריך, התקופה בה נעדרת בשל מחלתך הייתה רציפה, ומשכך אין כל חשיבות למעבר לחודש פברואר, כך שמעסיקך צריך היה לשלם לך תשלום מלא בגין דמי מחלה עבור הימים הראשונים לחודש פברואר.

  תגובה
 • 15:50, 19 באפריל 2015

  תודה על המענה. אם המעסיק טוען שההורדה הנוספת נובעת מהגדרתי כעובד יומי/שעתי ושישי/שבת וחגים לא נכלל ברצף ולכן חודש קלנדרי חדש מתחיל את הספירה מחדש?

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.