• 17 באפריל 2015

תשלום עבור חג

שלום .לך אני עובדת כ10 חודשים שעתי בטלנרטינג 7 שעות ביום וכל שישי שני קבוע ושישי אחרון של סוף החודש והשנה החג חל בשישי שהייתי אמורה לעבוד ולא עבדתי בחברה טוענים שלא אמורים לשלם את החג ושאני צריכה להחזיר את יום השישי הזה ולעבוד שישי לאחר מכן מה החוק אומר לגבי זה אם אמורים לשלם לי את החג במלואו ואם אני חייבת להם את השישי הזה להשלים? תודה מראש מחכה לתשובתך

17 באפריל 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 19 באפריל 2015

תשלום עבור חג

על מנת לענות על השאלה יש צורך בנתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטיים, לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, מעבידים הכפופים להסכם קיבוצי, לצו הרחבה ענפי, לחוזה אישי או לנוהג, אשר קובעים הוראה שמיטיבה עם העובד מֵעבר לקבוע בצו ההרחבה בעניין חגים, יהיו מחויבים לפעול על-פי ההוראה המיטיבה.
    עובד בשכר חודשי מקבל תשלום עבור החגים על ידי כך שלמעסיק אסור להפחית את השכר החודשי בחודשים בהם יש חגים. לפי צו ההרחבה הכללי במשק, עובד שעתי (שמקבל שכרו לפי שעה) זכאי לדמי חג לאחר 3 חודשי עבודה, אם עבד יום לפני החג (ערב חג) ויום אחרי החג. יש ענפים בהם עובדים המקבלים שכר לפי שעה זכאים לדמי חג גם אם לא עבדו ערב חג וביום שלאחר החג.

19 באפריל 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?