חזרה לעבודה לאחר חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נטע

נשלח ע"ינטע 17:20, 3 במאי 2015

שלום רב, אני חוזרת לעבודה לאחר 6 חודשי חופשת לידה. המשרה המלאה שלי הינה 8 שעות, והסכימו לקבל אותי חזרה ל-6 שעות למספר חודשים, עד שאוכל לשוב למשרה מלאה של 8 שעות. מה שמוזר לי, שמבקשים שאחתום על תיקון לחוזה שמציין שאני חוזרת ל-6 שעות משרה למרות שמדובר בשינוי זמני. כשאגדיל את כמות שעות העבודה, החוזה יעודכן בהתאם. כלומר, אם עוד חודש אעלה ל-6.3 זה יעודכן מחדש. האם עליי לחשוש מחתימה על תיקון שכזה? האם זה יכול להשפיע על תנאים סוציאליים, על פיטורים? בנוסף, ידוע לי שבחור שבמצע את אותה המשרה מרוויח משכורת גבוהה יותר. האם ייתכן שחתימה על חוזה כזה נועדה למנוע ממני אפשרות לתבוע את אותה המשכורת על בסיס אפליה? תודה, נטע

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

12:13, 4 במאי 2015

ככלל, המעסיק אינו מורשה לפגוע בתנאי העסקה של עובדת לאחר חזרתה מחופשת לידה.
    ככלל, חוזה העובדה בין העובד למעסיק יכול שישתנה מעת לעת בהתאם לביצועו בפועל לאורך הזמן.
    בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון את הסיכונים והסיכויים בסיטואציה בה את נמצאת.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.