• 10 במאי 2015

    ימי מחלה

    כתבתי שאלה ב - 28 לאפריל ועדיין לא קיבלתי מענה.
    ישנה סיבה?
    אולי לא הבהרתי את עצמי כראוי?

    אני עובד בשכר חודשי, 5 ימים בשבוע,
    קיבלתי אישור מחלה מרופא המשפחה עקב מחלתי, על 8 ימים רצופים (6 ימי עבודה),
    המתחילים ביום חמישי ומסתיימים ביום חמישי שלאחריו (כולל).
    שאלה:
    כמה ימי עבודה ינקה המעביד משכרי?
    בברכה,
    משה לוי

    10 במאי 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 11 במאי 2015

    ימי מחלה

    על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. בהיעדר הסדר מיטיב אחר לעובד, אין חובת תשלום למעסיק עבור יום המחלה הראשון.
    עובד רשאי לצבור יום וחצי מחלה לכל חודש עבודה אלא אם יש לו זכות טובה יותר בהסכם אישי קיבוצי או צו הרחבה או שיש נוהג מיטיב במקום העבודה.
    בנסיבות המקרה, על פניו המעסיק צריך לנכות לך 6 ימי מחלה ולשלם לך בגין 4 ימי עבודה.

    11 במאי 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?