חישוב שעות נוספות באופן שבועי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • תובל

  נשלח ע"יתובל 12:34, 11 במאי 2015

  ידוע שחישוב שעות נוספות מבוצע באופן שבועי-מעבר ל43 שעות וכן באופן חודשי- מעבר ל186 שעות. מה קורה בשבוע שבו מסתיים חודש ומתחיל חדש, איך מתייחסים לשעות הנוספות-האם אכן כוללים אותם בשכר? (בשכר של החודש הבא) או שלגבי שבוע זה מתעלמים מהחישוב השבועי. אודה על הסבר בענין זה. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:13, 14 במאי 2015

  על פי החוק עובד זכאי לגמול שעות נוספות על עבודה מעל 8 שעות ליום או מעל 43 שעות בשבוע. "השכר הרגיל" לעניין גמול שעות נוספות הוא השכר המשתלם בעד שעות העבודה שקדמו לשעות הנוספות כולל כל התוספות שמעסיק משלם לעובדו. בשעתיים הראשונות (השעות ה-9 וה-10) גמול השעות הנוספות הוא בשיעור של 25% ממחיר השעה. בשעות שמעבר לשעתיים הראשונות גמול שהשעות הנוספות הוא בשיעור של 50% ממחיר השעה. בדיקת השעות הינה בדיקה יומית, הבדיקה השבועית היא בנוסף. אי לכך, לא צריכה להיות בעיה בתשלום שעות עבודה נוספות גם בשבועות שבהם נגמר חודש אחד ומתחיל חודש חדש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.