הוראות שונות לעובדי מפעל ועובדי קבלן - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 11:53, 14 במאי 2015

  שלום, במפעל שאני עובד בו (עובד ללא הפסקה) יצא מייל ממנהל משאבי אנוש ובו כתוב שבתאריך 9.4.15 (ערב פסח ב') ו-22.4.15 (ערב יום העצמאות) עובדי החברה (עובדי המפעל) מקבלים יום חופש בתשלום ורק מי שעובד במשמרות יעבוד. לגבי עובדי קבלן לא היו רשומות שום הוראות. מנהל המחלקה אמר לעובדי הקבלן (שעובדים באותו המפעל אך הם לא עובדי חברה) שהם לא באים לעבוד ויכולים לקבל אם הם רוצים יום חופש ממכסת ימי החופש שלהם (חופש כפוי). בין אם על חשבון ימי חופש שלהם בתשלום או לא תשלום. האם זה חוקי? האם כל מנהל מחלקה יכול לעשות זאת? האם המפעל יכול לעשות זאת? האם אפשר לעשות כך לחלק מעובדי המפעל והחלק השני לא? במידה ולא, האם תוכלו להפנות אותי לסעיפי החוק הרלוונטיים? תודה!

  השב
 • 09:32, 17 במאי 2015

  המעסיק רשאי לבחור מתי ינצל העובד את ימי החופש שלו. יחד עם זאת, העובד רשאי לבקש לנצל ימי חופשה במועדים הנוחים לו ועל המעסיק להתחשב בבקשותיו או לנמק את סירובו בטעמים הגיוניים וסבירים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.